Proficomfort a infratopení

Historie

Již od začátku roku 2005 pro Vás zajišťujeme návrhy a dodávky nízkoenergetických infračervených topných systémů. Infratopení dodáváme jak pro kanceláře, byty, tak i rodinné domy. Na počátku roku 2006 jsme v České republice začali dodávat nové nízkoteplotní infračervené sálavé panely - INFRAHEATING. V roce 2010 jsme se rozhodli náš sortiment rozšířit a přidali jsme nové produkty vysokoteplotních infračervených zářičů. Tyto infrapanely jsou vhodné pro vytápění restaurací, výrobních, obchodních nebo skladovacích prostor. Naše firma je tedy schopna navrhnout a realizovat řešení pro vytápění jakéhokoliv prostoru. V současnosti nabízíme v oblasti infratopení široký sortiment topných prvků. Nedávno naše infračervené topné panely prošly kompletním redesignem a získali nový certifikát. Nyní nesou název a logo PROFICOMFORT – infračervené teplo domova. To je úspěch kvality českého výrobce.  

Za dobu fungování naší firmy jsme získali potřebné zkušenosti, a tak jsme schopni Vám odborně poradit ohledně veškeré problematiky v oblasti infratopení a infračervených zářičů. Realizovali jsme infratopení v obytných budovách jako jsou rodinné domy, byty, popř. kompletní bytové domy. Zkušenosti máme i v komerčních a výrobních prostorách.

Vyberte si z naši široké nabídky

Služby firmy Proficomfort v oblasti infratopení

   Cenové návrhy ZDARMA

   Poradenství v obore infratopení přímo u Vás

   Bohaté zkušenosti s realizací (15 let)

   Vysoká kvalita a dlouhá životnost infrapanelů

   Doručení ZDARMA

   Zajištění montáže infrazářičů i elektroinstalace

   Zajištění revize infračerveného topného systému

   Záruční a pozáruční servis včetně náhradních dílů

Proč si vybrat k realizaci infratopení právě Proficomfort ?

Vzhledem k více než 15 leté historii firmy Proficomfort jsme schopni nalézt řešení vytápění infračervenými topnými panely pro jakýkoliv obytný či komerční objekt. Máme dnes mnoho spokojených zákazníků z celé ČR ale i v zahraničí. Naše infrapanely zlepšují tepelný komfort v mnoha rodinných domech, kancelářích, prodejnách, výrobních prostorách včetně velkých objektů, jako jsou bytové a obchodní domy. Přesvědčte se o naší odbornosti a kvalitě v oblasti infračerveného topení. Podívejte se na naše reference a rozšiřte řady našich spokojených zákazníků. Infratopení je zdravé, čisté, komfortní, hygienické, tiché a příjemné. Sálavé infrapanely mají snadnou regulaci díky termostatu. Velkou výhodou infrapanelů je dosažitelnost zdroje elektrické energie. Provozní náklady vytápění infra topnými panely jsou jedny z nejnižších.  

Infratopení na Slunečným Vrchu

Infratopení na Slunečným Vrchu – v bytech je instalován systém moderního a nízkonákladového vytápění. Úspora energie infratopením je, mimo jiné, dosahována tím, že teplota vzduchu proti běžným tepelným systémům, při zachování stejné tepelné pohody, může být snížena o 2 až 4 °C. Infratopení ohřívá nejprve zdi a předměty v místnosti a od nich se teprve ohřívá vzduch. K víření vzduchu jeho ohřevem prakticky nedochází. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je maximálně do 2°C.

Infratopení FAQ

Časté otázky a dotazy

Jaký je rozdíl mezi infrapanely základní ITZ a skleněný ITS

Základní panely ITZ mají bílý hladky povrch (bílá folie), a jejich emisivita sálavosti není tak účinná jako u standardních skleněných panelů ITS. Standardní skleněné panely ITS mají přibližně o 8 % lepší sálavost. Obrazky jsou vypálovány do skla a kalené až po tisku, což zvyšuje kvalitu a zaručuje barevnou stálost.

Pozor na extrémně levné výrobky infračervených topných systémů!

Základní panely ITZ mají bílý hladky povrch (bílá folie), a jejich emisivita sálavosti není tak účinná jako u standardních skleněných panelů ITS. Standardní skleněné panely ITS mají přibližně o 8 % lepší sálavost. Obrazky jsou vypálovány do skla a kalené až po tisku, což zvyšuje kvalitu a zaručuje barevnou stálost.

Jaká je životnost infrapanelů?

Topný článek je uhlíkové desky (karbonu) životnost této topné plochy je 40 - 50 let.

Po zdravotní stránce!

Teplota na povrchu infračerveného topného systému, musí být v rozmezí 90 - 100°C (jedná se o topné systémy určené do bytů). Infrapanely s větší teplotou by měly být umísťovány ve větší výšce (např. vytápění velkých hal a provozních objektů).Proto si nechte poradit od Vašeho prodejce a chtějte kvalitu a jistotu provozu.

Jsou infra topné panely vhodné pro rostliny a domácí zvířata?

Infračervené topné panely vyzařují vlnové délky, které jsou v minimální spodní hranici vlnového rozsahu IR vln, a ty jsou pro lidskou tkáň a oko neškodné, stejně tak pro rostliny i zvířata. Poznatky z praxe ukazují, že zvířata si infratopení oblíbí a zdržují se v jeho nejbližším dosah

Kam mohu infrapanely umístit?

Infračervené topné panely lze umístit na každou stěnu v uzavřené místnosti, nebo na strop. Na strop je vhodné infrapanely umístnit, pokud je místnost obestavěná nábytkem. Infrapanely by něměli být přímo proti oknům. Nechte si poradit o našeho prodejce. Spolu s Vámi najdeme vhodné umístnění infrapanelů.

Je možné se během provozu infrapanelů dotýkat ?

V provozu infračervené topné panely dosahují teploty 100°C, ale na chvilkový dotyk je panel bezpečný. Jelikož povrch panelů je nekovový (nevodivý) , nehrozí v případě dotyku žádné nebezpečí.

Jaký mají infrapanely Infraheating příkon?

Infrapanely Infraheating mají příkony 350W, 500W, 600W, 750W a 900W (+-10%).

Je vhodná instalace infratopení na chalupy, která není v zimním období užívána pravidelně.

Ano, infratopení je velice vhodné na chalupách temperovat. Na termostatu jednoduše nastavíte temperační teplotu a teplota pevných materiálů či zdí, se bude udržovat o 1-2°C vyšší.

Je opravdu výhodné pořídit si infratopení?

Dimenzovaný příkon infratopení je poloviční oproti jiným druhů klasického elektrického topení. Co se týče spotřeby, stěna udrží mnohem déle teplo v místnosti než-li vzduch a tepelná enerie se tak rychle neztrácí. Pokud vyvětráte, klasickým topením musíte znovu ohřát znovu vzduch. Od infratopení je vše nádherně prohřáté a během malé chvilky, je tepelná pohoda zase zpět.

Infratopení a sádrokarton?

Sádrokartonové stěny je možné vytápět infratopením. Nesmí ale nikde vzniknout vzduchové komory. Je nutné je vždy vyplnit například izolací.

Pokud Vás zajímají otázky ohledně vytápění nebo infratopení, které zde nebyli zodpovězeny napište na info@proficomfort.cz

2023