O infratopení

Infratopení se stalo během několika posledních let velice žádaným artiklem. Hlavní výhodou vytápění pomocí infrapanelů je cenová dostupnost a bezúdržbový způsob vytápění. V tom je hlavní rozdíl mezi klasickým topením a vytápěním pomocí infra topných panelů.

Infračervené topné panely prohřívají pevné předměty (podlahy, stěny, stropy) do hloubky, od kterých se ohřeje vzduch v místnosti. Infračervené vytápění udrží v pevných materiálech mnohem déle teplo, stěny navíc zůstávají suché a nedochází k tvorbě plísní. Pouze minimální cirkulace vzduchu a malý rozdíl mezi podlahou a stropem nám zabezpečí příjemnou tepelnou pohodu a pouze minimum prašnosti. I proto jsou infračervené zářiče velmi vhodné pro alergiky, kteří jsou citlivý na prach a trpí dýchacími potížemi.

Již zmiňované zahřívání stěn při topení pomocí infrapanelů způsobuje nejenom následné ohřívání vzduchu, ale navíc stěny a zdivo vysušuje. Infratopení tak můžete zamezit jakémukoliv výskytu plísní, které vznikají hlavně při nedostatečném větrání.  

Kvalitní infračervené zářiče mají výhodu v tom, že jsou schopny vydávat teplo v podstatě okamžitě. Navíc se jedná o sálavý druh vytápění, takže teplý vzduch necirkuluje v místnosti a drží se spíše ve spodní části prostor.

Vyberte si z naši široké nabídky

Výhody infratopení

   nízké pořizovací náklady v porovnání s běžnými topnými systémy 

   nízké montážní náklady infrapanelů

   zdravotně nezávadné a ekologické vytápění

   příjemný pocit sálavého tepla blahodárně působí na rostliny i lidskou psychiku

   během vytápění infra zářiči dochází k vysušování zdiva

   infrapanely nahřívají stěny (o 2°C vyšší teplota stěn)

   relativní vlhkost vzduchu zůstane zachována

   díky minimální cirkulaci vzduchu je infratopení vhodné i pro alergiky

   jednoduché ovládání infrazářičů pomocí termostatu

   úspora místa a velmi hezký design infrapanelů

   levný provoz a získání levné sazby elektřiny

   infrapanely PROFICOMFORT jsou bezúdržbové

   možnost snadné kontroly spotřeby energie

Pořizovací náklady infratopení  

v porovnání s běžnými topnými systémy jsou velmi nízké. Pokud reálně srovnáme celkové náklady na běžné vytápění (nákup kotle, rozvodů, radiátorů či topných čerpadel) dokážeme se s infračervenými topnými panely cenově dostat o více než 50% níže.

Zvýšený komfort

Při nízké teplotě prostoru není tepelná pohoda člověka závislá jenom na teplotě okolního vzduchu, ale také na teplotě povrchů všech okolních ploch. Infrapanely prohřívají pevné podlahy, stěny i stropy, od kterých se ohřeje vzduch v místnosti.

Bezpečnost infrapanelů

Infračervené sálání má blahodárné účinky pro organismus i pro pokojové rostliny. Vzduch není přepalován, zůstává čistý. Není proto zapotřebí zvlhčovat vzduch. Při topení infračervenými panely nedochází také k víření prachu, a tak je tento způsob vytápění vhodný i pro alergiky.

2023